Novinky

Aktuality

Zima 2017 - 2018 byla taková všelijaká. Hlavně ale NEbyla - tedy u nás, v nížině. Těch pár dní v únoru nestálo za řeč. Ale všude kolem mě jsem slyšel, jakej je hnusnej mráz ... Lidi už blbnou, pomalu by se divili, že v zimě mrzne. Mě naopak bylo velice dobře, i když to přes kalhoty štípalo. Miluju ten zvuk, když se plovoucí led tříští o mostní pilíře, když tráva, obalená zmrzlou jinovatkou křupe pod nohama a když mráz pálí v plicích. Prostě mám zimu rád.
Na focení jsem se ale přesunul do hal. Resp. jen do hokejových. Rozhodl jsem se pro přechod na jiný model fotoaparátu a tak než proběhla obměna, stihl jsem jen pár portrétů a pak už jen čekal se starým Canonem 7D na příchod nového. Byly to trochu nervy, jestli to z toho E-baye přijde a bude to v pořádku, ale vyplatilo se. Foťák je to pořádnej, něco se pronese, ale ten dynamický rozsah čipu a hlavně rychlost sériového snímání mi umožní využít tuto vlastnost při focení sportů. Takže portrét a sport (a reportáže) budou dále mé hlavní fotooblasti a možná z toho časem bude jen to nebo ono. Uvidíme. To nechám slonovi. Každopádně teď se už nemůžu vymlouvat, že by něco bylo chybou foťáku.

No, co se týče toho focení sportu, využil jsem možnosti začít fotit kralupský fotbal, hokej, basketbal a plánuju jedno malé překvapení. Ale o tom až jestli se to povede, jen prozradím, že v tom je cítit benzín a olej. Teoreticky by mělo být něco do měsíce, tak uvidíme.
Portréty jsem fotil opět u Tomáše Macka v ateliéru v Praze (www.pronajematelieru.cz) a díky FB jsem poznal zase nové lidi. Ať to byla elegantní Lenka a Lucie, éterická Iva, tajemná Katka, živelná Mary Auš nebo Lucy Žůr. Na tu se mimochodem moc těším, až poodkryje roušku své osobnosti, protože věřím, že má co nabídnout. A bytost, kterou jsem potkat jako víceméně poslední fotoobjekt a z níž jsem prostě učarován, slečna Veronika. Tolik přirozeného šarmu a elegance, křehkosti a něhy v jednom ..... Doufám, že vzájemná spokojenost bude ohromná a hlavně dlouhodobá. Zkrátka, ač byla zima neveselá, přeci jen ji můžu hodnotit pozitivně a já jsem pozitivní rád. A ještě jedna pozitivní zprávička - požádal jsem o přijetí do fotoklubu okolo Antonína Lavrenčíka, takže doufám, že se opět budu mít šanci něco někde přiučit. Hned první akce, které jsem se zúčastnil byla super - i když se ateliér hledal se značnými potížemi :D

No a to by tak bylo asi všechno.

Tak zase příště. Ahoj.

S krásnou, empatickou a vynikající slovenskou fotografkou Katkou Grajcarikovou jsem poprvé začal komunikovat před cca 2 lety díky Facebooku. Okamžitě se mi její fotky zaryly pod kůži, byl to styl, který jsem se dlouho snažil vytvořit, ale pořád mi to nějak nešlo. Nemohl jsem přijít na určité součásti plánu svícení, aby to bylo prostě to, co jsem chtěl. Po době psaní nadešla příležitost navázat osobní kontakt a vstoupit do její "kuchyně" v ateliéru při workshopu, který se rozhodla uspořádat v Novom Meste nad Váhom v půli listopadu.
A tak jsem nelenil a jel .....

úvod článku

Je to tak. Doba je taková všelijaká, lidé jsou na sebe spíš hnusní než "v pohodě" .... Myslím lidi, kteří se neznají - jasně že s kamarády jste v pohodě většinu času. A ten stres doby a špatný vztahy se na nás podepisují, pokud je necháme, čím dál tím víc. Pak slyšíte jen samý "mám depréze", "jsem mimo" ... a nevím co ještě. Přitom lék existuje. A nemusíte do lékárny. Zvednout zadek, ano, to musíte. Někdy i zmoknete. Příroda je ale všemocná a dokáže nám chmury a starosti když ne zcela vymazat a otužit nás proti nim, tak minimálně je otupit .... Stačí málo. Jít a dívat se.

Nabídka nafotit práci šperkařky Andreji Capákové přišla jednoho večera telefonicky při nějakém přiblblém filmu v TV. Nejdříve jsem byl trochu zaskočený sdělením, že na to mají super kočku modelku, ale trošku je jen problém s časovou vytížeností. Nakonec se fotilo v atmosféře pohody a uvolněné atmosféry. Paní Jana Trojanová je každým coulem profesionálka a byla s ní úžasná spolupráce.

Jestli něco může o kytkách říct mužskej, tak já říkám, že mám rád slunečnice a kopretiny. Mám je rád pro jejich jednoduchost a eleganci. Nemají nic složitého, žádné okvětní lístky jako orchideje, růže, ani nejsou "nabubřelé" jako jiřiny, gerbery .... Prostě jsou jednoduché a já mám rád jednoduchou krásu, design. Jediné, kde vítám trochu složitější vzor je šedá kůra mozková, tam beru i víc jak tři závity.