• Černobílá. Černá a bílá. A miliony odstínů šedi. To je to, co mě v posledních měsících opět zasáhlo a tak jsem se v určitém směru odklonil ze světa digitální čistoty a vrátil se ke královně, analogové fotografii. Začínám opět jako elév, to, co jsem kdysi v hlavě měl je dávno pryč. Ale je to krása, zase vybírat, který film koupit a na jakou příležitost, jestli jemný, nebo kontrastní ... jakou vývojku, jak dlouho vyvolávat. Jestli stockem nebo ředěnou.... těch možností je tolik, že to tvoří samostatnou galaxii ve vesmíru. Uvidíme.

Po odeslání fotek z prvního závodu jsem byl jako na trní ..... jako odsouzenec, čekající na rozsudek. Ale dopadlo to dobře, a bez problémů jsem se dostal na další závod, tentokrát na závody Extraligy družstev, kde soutěžila družstva domácích AKM Markéta Praha, AK 3ton Slaný, AKM ZP Pardubice (ano, Zlatá přilba) a SC Žarnovica. Těch jezdců není prostě tolik a tak se potkávají napříč různými závody. A věřte, že už leckteří mají své jméno doma i ve světě. Ať jsou to z domácích Josef Franc a Matěj Kůs, Eduard Krčmář nebo Martin Málek (oba Slaný) a jedni z kandidátů na favority Václav Milík a Hynek Štichauer ze ZP Pardubice.

14 dní předem jsem se nevyhnul chybě a tu jsem tentokrát už neopakoval. Objektiv 400/5,6 L USM jsem nechal doma, vyrazil jsem jen s mazlikem 70-200 a 24-105 jako repo sklem a jen s Dx-kem. Udělal jsem dobře, mohl jsem se soustředit na focení namísto přehazování a tak fotek bylo o dost víc. Protože na sportu a potažmo na rychlém sportu je něco, co dává těm fotkám dramatičnost. A to je panning. Metoda panningu je stará jako fotografie - ok, možná o pár let méně, nějak si nedovedu představit švenkování s deskovým aparátem :D - ale ten máznutej pohyb je prostě něco, co ke sportu patří, co mu sluší. Jistě, není to dogma, že by musela být každá fotka takhle focená. Určitě bych z toho vynechal třeba portréty vítězů na bedně :D. Ale zbytek? Klidně, vždyť kvůli tomu tam jezdím fotit. Zkusil jsem se na to zaměřit a řekněme, že první slušné vlaštovky se začaly objevovat. Takže fotek je dost, na AMK spokojeni a tak se těším na další závody.

A zase bude pár slov. Ahoj.

Comments powered by CComment

Oslovily Vás moje ukázky? Klikněte na vstup do Portfolia.

Najdete mě na:

Narozen v roce 1967, srdcem jsem zůstal pořád Broumovákem. Kralupy, kde žiji nyní, se mi prostě nějak "nedostaly pod kůži." Mám rád lidi, komunikaci s nimi a snažím se fotit tak, jak je vidím já, ne jak se chtějí vidět sami.

 

  •  
  •  
  •  
  •