Mé zkušenosti s čištěním čipu

Mé zkušenosti s čištěním čipu

Ahoj. Tak jako každý majitel digitální zrcadlovky se nevyhnu znečištěnému čipu a nastane dilema, jak na to, co udělat, kde ušetřit čas i peníze. Hledáte na síti všelijaké "zaručené" rady a pomoc. Při těch cenách se není ani čemu divit. Já mám radu jedinou - je to zbytečné. Ač majitel Rolls-Royce od Canonu, po třech foceních ploché dráhy

jsem si všiml nepěkných teček na fotkách. Ty hnusný mrchy, co Vás dokážou vytočit, protože si jich většinou všimnete, když nějakou fotku finálně vystavíte. Hmmm ... co s tím? No přeci - vyčistím to! Mám balónek, štěteček, inertní plyn, co vám vyfoukne i suchý z .....u a sadu Eyelead.  To je takovej bazmek, co z lepící pásky přenesete tenkou vrstvu lepidla na gelový polštářek a tisknete to na plochu čipu a zase na ten papírek s lepidlem. No, zapnul jsem foťák, připravil ty zázračný pomůcky, vlezl do menu a zvolil "Čištění čipu". Po známém cvaknutí se objevil ten zázrak. Teda nevím, co na něm stojí ty nehorázný prachy, je to jen takovej obdélníček, co vypadá taky jako gelovej polštářek. 

No, nejdřív jsem to ofoukl, pak pošimral štětcem, pak zase ofoukl, pak vypnul, nasadil sklo, udělal fotku ..... a málem to se mnou švihlo. Bordelu tam bylo nejen ty zmiňované tečky, ale přímo posypaný čip jako mákem. Hrklo ve mě, zase rozebral, otevřel sadu Eyelead a jal se razítkovat dovnitř ven, dovnitř ven..... Musím podotknout, že v kompletní sadě mi chyběly dva ks dodaných papírků, takže osm jich ještě bylo. Zkrátím to - dva dny jsem se s tím drbal, všechny papírky vypotřeboval, v neděli jsem se naštval, jel k Fotoškodovi pro mokré čištění a pak jsem zase nasadil zbývající papírky na Eyeleadu ...... poslední dva. A zase na prd.

 

Takže mi z toho vyplynulo toto ponaučení:

  1. Nepřehazuj na závodech objektivy
  2. Jednou za 1/2 roku to odnes do AWH na vyčištění, protože to vyjde levněji a udělají to profesionálně.

 

Držím Vám palce, protože dva dny nervů za to fakt nestojí a ten čas jsem mohl trávit klidně někde v kopečkách nebo v knajpě.

No, raději asi přeci jen v těch kopečkách ....

Ahoj zase příště.

Smolej.cz - Úvodní strana