Novinky

Zima 2017 - 2018 byla taková všelijaká. Hlavně ale NEbyla - tedy u nás, v nížině. Těch pár dní v únoru nestálo za řeč. Ale všude kolem mě jsem slyšel, jakej je hnusnej mráz ... Lidi už blbnou, pomalu by se divili, že v zimě mrzne. Mě naopak bylo velice dobře, i když to přes kalhoty štípalo. Miluju ten zvuk, když se plovoucí led tříští o mostní pilíře, když tráva, obalená zmrzlou jinovatkou křupe pod nohama a když mráz pálí v plicích. Prostě mám zimu rád.
Na focení jsem se ale přesunul do hal. Resp. jen do hokejových. Rozhodl jsem se pro přechod na jiný model fotoaparátu a tak než proběhla obměna, stihl jsem jen pár portrétů a pak už jen čekal se starým Canonem 7D na příchod nového. Byly to trochu nervy, jestli to z toho E-baye přijde a bude to v pořádku, ale vyplatilo se. Foťák je to pořádnej, něco se pronese, ale ten dynamický rozsah čipu a hlavně rychlost sériového snímání mi umožní využít tuto vlastnost při focení sportů. Takže portrét a sport (a reportáže) budou dále mé hlavní fotooblasti a možná z toho časem bude jen to nebo ono. Uvidíme. To nechám slonovi. Každopádně teď se už nemůžu vymlouvat, že by něco bylo chybou foťáku.

No, co se týče toho focení sportu, využil jsem možnosti začít fotit kralupský fotbal, hokej, basketbal a plánuju jedno malé překvapení. Ale o tom až jestli se to povede, jen prozradím, že v tom je cítit benzín a olej. Teoreticky by mělo být něco do měsíce, tak uvidíme.
Portréty jsem fotil opět u Tomáše Macka v ateliéru v Praze (www.pronajematelieru.cz) a díky FB jsem poznal zase nové lidi. Ať to byla elegantní Lenka a Lucie, éterická Iva, tajemně rozverná Kacza, živelná Mary Auš nebo Lucy Žůr. Na tu se mimochodem moc těším, až poodkryje roušku své osobnosti, protože věřím, že má co nabídnout. A bytost, kterou jsem potkat jako víceméně poslední fotoobjekt a z níž jsem prostě učarován, slečna Veronika. Tolik přirozeného šarmu a elegance, křehkosti a něhy v jednom ..... Doufám, že vzájemná spokojenost bude ohromná a hlavně dlouhodobá. Zkrátka, ač byla zima neveselá, přeci jen ji můžu hodnotit pozitivně a já jsem pozitivní rád. A ještě jedna pozitivní zprávička - požádal jsem o přijetí do fotoklubu okolo Antonína Lavrenčíka, takže doufám, že se opět budu mít šanci něco někde přiučit. Hned první akce, které jsem se zúčastnil byla super - i když se ateliér hledal se značnými potížemi :D

No a to by tak bylo asi všechno.

Tak zase příště. Ahoj.

Comments powered by CComment