Novinky

Fotovýlety

Jednoho dne mě záležitosti kolem auta zavály do Havlíčkova Brodu. Není to ode mě zase nejblíž, ale podniká tam syn mého kamaráda - asi nejšikovnější elektrotechnik pod sluncem. No a protože auto vykazovalo příznaky chyb v elektrické části a protože v Kralupech nepoznali v servisu, co s tím je, dohodli jsem se na tom, že auto přivezu do HavlBrodu a podívá se na to. A tak jsem spojil příjemné s užitečným. Sestra má chalupu asi 15 km od HavlBrodu, takže nebylo co řešit. Vyrazil jsem tedy na prodloužený víkend.  Na nádraží jsem přijel asi o hodinu dřív, než jsme byli domluvený a tak jsem vytáhl Mamču ( Mamiya RZ67 ProIID ) z tašky a šel jsem testovat kresbu objektivu Sekor Z 110/2,8 W.

Write comment (0 Comments)

Na konci září jsem měl možnost se poprvé podívat do Národního parku Saské Švýcarsko. Karel mě sice fikaně večer před tím nalákal do hospůdky na malé občerstvení, nicméně po třech hodinách spánku jsem vstal a nastoupil do přistaveného auta. Byly 4 hodiny ráno, mlha a my vyrazili na cestu na Schrammsteinaussicht.

Write comment (0 Comments)

Další z fotovýletu jsem si naplánoval na vrch Plešivec. Vypadalo to na nádherný západ slunce a tak jsem toho chtěl využít. Fotobatoh je více méně pořád připravený a tak jsem po práci vyrazil. Byl jsem překvapený už jen z pohledu na mapu, když jsem zjistil, že pokud chcete fotit České středohoří, tak se zase tak moc nenajezdíte, protože de facto je to vše (nebo ne vše, ale ...) na kousku země České. Takže jsem jel stejným směrem, jako při předchozím výletu s Michalem.

Write comment (0 Comments)

Vyhlídka Knobloška mi byla doporučena Karlem Štěpánem. Člověkem, který zná středohoří jak z české části, tak i z německé. Počasí bylo stabilní, krásně zlehka pofukovalo a tak jsem se v práci nemohl dočkat konce pracovní doby. Ne že by se na to u nás nějak tvrdě hrálo, ale jednou za čas mám "odpolední" a makám až do konce naší pracovní doby. Pár minut před čtvrtou jsem si ověřil meteopodmínky na webových kamerách, radaru Meteopressu a Medar-online. Všude ok, jedu! Rozhodnutí padlo, z vlaku rychle pro vercajk, klíče od auta a láhev s vodou no a hurá na sever. OK, je to spíš severozápad, ale co už ...

Write comment (0 Comments)

Na polední pauze jsem se domluvili s Michalem Dobešem, že bychom mohli vyrazit do kopečků Českého středohoří. No a jelikož jsme muži činů, nejen keců, tak jsme po příjezdu z práce jen rychle něco pojedli, popili, Michal měl ještě nějaké pořizování doma - je ženatý -  a já se stihl i osprchovat - začínalo být celkem teplo :D - a teď beze srandy - přijeli jsme, pobalili, naložili a vyrazili směr Litoměřice ...

Write comment (0 Comments)