Novinky

Na konci září jsem měl možnost se poprvé podívat do Národního parku Saské Švýcarsko. Karel mě sice fikaně večer před tím nalákal do hospůdky na malé občerstvení, nicméně po třech hodinách spánku jsem vstal a nastoupil do přistaveného auta. Byly 4 hodiny ráno, mlha a my vyrazili na cestu na Schrammsteinaussicht.

Musím se přiznat, že mi bylo všelijak, Ne že bych se netěšil, jen po těch třech hodinách mi dával spánkový deficit pořádně najevo, že to nebylo až tak úplně ono a  že by ještě asi tak 5ti hodinový šlofík byl tak akorát :) No nic, jeli jsme. A já v autě nespím. Ani když neřídím. Karel jel asi poslepu, páč byla "mlha hustá tak, že by se dala krájet" :D 

Trošku cestu zkrátím - do jelena jsme nenarazili a mám pocit, že kolem páté jsme byli na místě. Teda na parkovišti. Všude pusto prázdno, jen hora a my. Výšlap jsem pojal odvážně, ale za 20 metrů stoupání mě to přešlo :D :D :D  Ba ne, šlapal jsem, jen u vrcholu mi Karel pomohl a vzal stativ, protože já nějak po návratu z knajpy nestačil nic vybalit a tak jsem šel s fotografickou plnou polní. Navíc se s tím blbě po těch žebřících lezlo. Foto plná polní znamená, že jsem půlku věcí táhnul zbytečně, ale já prostě bez toho 15ti kilovýho batohu nedám ani ránu :D :D :D Třeba takový objektiv 400/5,6 je na krajinu jako dělanej :D

Chvilku po šesté jsme byli na vrcholu. Já i mých sil :P Přeci jen jsem byl doteď relativně jak cyklista, tak krajinář, - rovinář :D Ale pak se rozhlídnete a jen zavřete pusu, aby do ní nenafoukalo. A koukáte. A je na co. Karel si tam mimo fotek střihnul ještě timelaps a z kolegiality přikládám odkaz. Fotil jsem na špičce vyhlídky, i za zábradlím jsem si sedl na zadek a věřte, že i objektiv 16-35/f4 II IS USM bylo leckdy docela dlouhé sklo. Kolem 10 mm by bylo tak akorát. Prolezl jsem ten vrcholek asi jak to šlo, nebo by to možná šlo i víc, ale neznám tam ty koutky kudy a kam .... Čekali jsme na světlo, mlha byla pěkná, do toho to sem tam vyfotili .. chybělo jen kafe a párek v rohlíku :D - nebo jedno pivo. No, jak se fotky povedly nechám na Vás.

Zpátky mě Karel provezl přes Hřensko a NP Česko-Saské Švýcarsko kolem zajímavých míst. Jedno z nich byly i Jetřichovice s výchozím místem na Mariinu vyhlídku. Ale o té v dalším článku.

Ahoj příště :)

 

Comments powered by CComment